Ta strona używa cookie. Ciasteczka przechowywane są w celu zapamiętania ustawień użytkownika. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możliwość wyłączenia cookies została przedstawiona tutaj.
„Twoje zdrowie potrzebne jest Tobie i Twoim bliskim.”
 
twoje zdrowie potrzebne jest tobie i twoim bliskim 1 20231023 1656972248 twoje zdrowie potrzebne jest tobie i twoim bliskim 2 20231023 1284129553 twoje zdrowie potrzebne jest tobie i twoim bliskim 3 20231023 1758913859
 

Hasło Stowarzyszenia Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi EUROPA DONNA Dębica, „Twoje zdrowie potrzebne jest Tobie i Twoim bliskim”, przyświecało, zorganizowanej wraz ze Starostwem Powiatowym w Dębicy, konferencji szkoleniowej, skierowanej do młodzieży szkół średnich. Wzięły w niej udział uczennice z klas III til, IV tfs i IV til. Uczestniczki z zainteresowaniem wysłuchały wystąpień prelegentów na temat profilaktyki zdrowia kobiety.

Po uroczystym otwarciu konferencji przez Starostę Powiatu Dębickiego Pana Piotra Chęćka, swoje prezentacje przedstawili:
dr Bogusław Gawlik – „Zdążyć przed rakiem – badania genetyczne, szczepienia.”
dr Łukasz Gaj - „Lepiej zapobiegać! - Profilaktyka raka piersi, jądra i innych nowotworów
lic. elektroradiologii – Joanna Traciłowska – Potyrała – „Mammografia – badaj się córko, matko, babciu..”
mgr rehabilitacji Katarzyna Zielińska – „Ruch to zdrowie.”
mgr inż. Magdalena Depa - Muniak – „Dieta – rozsądne odżywianie. – Co mogę zrobić, każdego dnia, aby dbać o siebie.”

Ta szczególne wydarzenie wpisuje się rokrocznie w działania, które podejmujemy jako Szkoła Promująca Zdrowie, dbając o dostarczanie uczniom informacji dotyczącej różnych aspektów profilaktyki zdrowotnej. Omawiane podczas konferencji kwestie, kluczowe dla zdrowia kobiety, będą z pewnością dla nich bardzo przydatne i zaprocentują w przyszłym życiu podejmowaniem świadomych decyzji w obszarze własnego zdrowia.

JSN Solid template designed by JoomlaShine.com