Po prostu nie pal

po prostu nie pal 1 20221123 1874016200  po prostu nie pal 4 20221123 1486055042  po prostu nie pal 3 20221123 1418609865

Kopernik po raz kolejny dołączył się do obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia, który rokrocznie przypada na trzeci czwartek miesiąca listopada. Przeprowadzono akcję uświadamiającą dotyczącą profilaktyki antytytoniowej. Szkołę oplakatownano , wykonano gazetkę tematyczną. We współpracy z Powiatową Stacją Sanepid, zorganizowano stoisko przy którym pracownicy stacji udzielali uczniom informacji, na temat tego zgubnego nałogu. Dokonywali również osobom chętnym pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Młodzież, zakładając alkogogle i narkogogle mogła przekonać się jak postrzega świat osoba po zażyciu tych substancji, jak zaburzona jest percepcja, orientacja w przestrzeni i prawidłowe widzenie. Uczniowie mogli wykonać test uzależnienia od nikotyny oraz test motywacji do zaprzestania palenia. Czekały na nich przygotowane ulotki, plakaty, foldery z niezbędnymi informacjami. Akcję przygotował szkolny zespół Szkoły Promującej Zdrowie.

Każdy wie, jak bardzo szkodzi zdrowiu palenie papierosów, również elektronicznych. Potwierdzają to liczne badania. Można się od nich również bardzo szybko uzależnić.

Mówimy stanowcze „nie” wszelkim używkom. Odbierają one zdrowie, młodość, witalność, krzywdzą ludzi, ich bliskich i są obciążeniem dla domowego budżetu.

Gorąco zachęcamy, nie pal! Nie zatruwaj siebie i otoczenia.

Zrób to dla siebie i swojej rodziny.