- Szczegóły
-
Opublikowano: 04 marzec 2015
Zapraszamy na Dzień Kariery!
Zespół Szkół Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy we współpracy z Wydziałem Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy organizuje VIII Dzień Kariery, który będzie przebiegał pod hasłem „ Szkoła zawodowa - moim wyborem”.
Dzień Kariery odbędzie się 19 marca (czwartek) 2015r. o godz. 10.00 w Zespole Szkół
Nr 4 w Dębicy, ul. Strumskiego 1.
Podczas Dnia Kariery odbędzie się rozstrzygnięcie i wręczenie nagród laureatom konkursu dla gimnazjalistów: „ Mój wymarzony zawód”.
W związku z tym serdecznie zapraszamy Państwa Dyrektorów szkół gimnazjalnych
w powiecie dębickim wraz z pedagogiem szkolnym lub osobą zajmującą się w szkole doradztwem zawodowym oraz uczniów z kl. III, zainteresowanych kształceniem zawodowym ( 3-5 osób).
Uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału szkoły w Dniach Kariery oraz podanie liczby uczestników do dnia 15 marca 2015 roku.
Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły - telefon 14 6819955.
- Szczegóły
-
Opublikowano: 02 marzec 2015
„MOTYWACJA DO NAUKI A SUKCES MATURALNY, ZAWODOWY”
19.02.2015r. w Zespole Szkół Nr4 odbyły się warsztaty na temat: „Motywacja do nauki a sukces maturalny, zawodowy”. Zajęcia dla uczniów klasy IV Technikum przeprowadzili: pani Anna Kiwak oraz pan Robert Gutkowski- przedstawiciele PPP w Dębicy. Celem zajęć było pokazanie uczniom jak ważne w życiu jest dążenie do obranego celu i spełnianie marzeń. Zmotywowani uczniowie z uśmiechem patrzą we własną przyszłość.

- Szczegóły
-
Opublikowano: 01 marzec 2015
I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym
Uczennica klasy III ZSZ, Zespołu Szkół Nr4, Mirus Karolina zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym zatytułowanym ,,Moje miejsce zimą''. Organizatorem konkursu była Podkarpacka Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Rzeszowie. Karoliny fotografia zatytułowana ,,Śnieżna alejka'' została wysoko oceniona przez komisję konkursową, co przyczyniło się do sukcesu naszej uczennicy i zajęła najwyższe miejsce. Należy nadmienić, że Karolina interesuje się fotografią i bardzo chętnie uczestniczy w konkursach fotograficznych.
Zdjęcie które dało Zwycięstwo

Karolinie życzymy dalszych sukcesów oraz rozwijania talentu !!
- Szczegóły
-
Opublikowano: 24 luty 2015
KOLEJNY SUKCES FRYZJEREK
W dniu 22.02.2015 r. uczniowie ZS nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy wzięli udział w XXXVII Konkursie Uczniów Fryzjerstwa Województwa Podkarpackiego, który odbył się w Jarosławiu. Organizowany on był przez Izbę Rzemieślniczą w Rzeszowie oraz Cech Rzemiosł Różnych w Jarosławiu pod patronatem Starosty Jarosławskiego.




Czytaj więcej: KOLEJNY SUKCES FRYZJEREK
- Szczegóły
-
Opublikowano: 24 luty 2015
Zespół Szkół Nr 4 corocznie bierze udział w Licealiadzie – mistrzostwach szkół ponadgimnazjalnych.
W pierwszym semestrze roku szkolnego 2014/2015 reprezentowaliśmy szkołę w następujących zawodach sportowych:
ü Piłka ręczna dziewcząt i chłopców
ü Piłka siatkowa dziewcząt i chłopców
ü Koszykówka dziewcząt i chłopców
ü Sztafetowe biegi przełajowe
ü Tenis stołowy dziewcząt i chłopców
ü Unihokej dziewcząt i chłopców


Turniej piłki nożnej uczniów szkół gimnazjalnych o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 4
Nauczyciele wychowania fizycznego w porozumieniu z Dyrekcją Szkoły organizują cykliczną imprezę skierowana do uczniów szkół gimnazjalnych – turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora ZS nr 4.
Mecze rozgrywane są na boisku Orlik przy ulicy Strumskiego, a drużyna na boisku liczy 6 zawodników. Zwycięzcą turnieju w roku 2014 zostało Miejskie Gimnazjum Nr 4 w Dębicy.
- Turniej piłki nożnej chłopców o mistrzostwo szkoły – rozgrywany w okresie od października do kwietnia. Reprezentacje klas uczestniczące w turnieju są podzielone na grupy, w których mecze rozgrywane są systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcy grup w bezpośrednim pojedynku wyłaniają mistrza szkoły. Obecnie mistrzostwa broni klasa III technikum.
- Turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców o mistrzostwo szkoły – rozgrywany w październiku, którego celem jest wyłonienie reprezentacji do powiatowych zawodów w tenisie stołowym
- Szczegóły
-
Opublikowano: 24 luty 2015
„KOPERNIK POMAGA ZWIERZĘTOM”
W styczniu 2015r, w Zespole Szkół Nr4, szkolny wolontariat przeprowadził zbiórkę pieniędzy na rzecz dębickiego schroniska dla zwierząt.Za zgromadzone pieniądze kupiliśmy karmę i 23 lutego 2015r. dostarczyliśmy ją do schroniska, które liczy ok. 17 podopiecznych.
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny udowodnili, że los zwierząt nie jest im obojętny, dlatego z całego serca dziękujemy za każdy grosz złożony na ten szczytny cel.

- Szczegóły
-
Opublikowano: 20 luty 2015
Nasi uczniowie w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Rzeszowie
Nasi uczniowie z kl. III technikum , w dniu 19.02.2015 r. wzięli udział w zajęciach, które odbyły się w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Rzeszowie.
Młodzież spotkała się z doradcą zawodowym z Centrum, który przeprowadził zajęcia na temat: „ Kształcenie - Zawód - Kariera”. Uczniowie zapoznali się z najpopularniejszymi kierunkami studiów, zawodami przyszłości oraz sytuacją na lokalnym rynku pracy. Wypełnili także test predyspozycji zawodowych, Mieli również możliwość skorzystania z zasobów Centrum – broszur, ulotek, informatorów, książek i programów komputerowych.

Drugą część wycieczki stanowiła wyprawa turystyczną trasą podziemną położoną pod rzeszowskim rynkiem.
Organizatorkami wycieczki były doradca zawodowy p. Anna Depa i wychowawca klasy III t p. Marta Buszek.
Uczestnicy wycieczki, snując refleksje nad własną edukacyjno i zawodową przyszłością. w dobrych nastrojach wrócili do Dębicy.
- Szczegóły
-
Opublikowano: 30 styczeń 2015
Lutowy nabór do Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych
Wszystkich chętnych zapraszamy do podjęcia nauki w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych w trybie wieczorowym. Rozpoczęcie nauki od 16 lutego 2015!
|
 |
- Szczegóły
-
Opublikowano: 11 styczeń 2015
XXIII FINAŁ Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
11 stycznia 2015r. wolontariuszki Zespołu Szkół Nr 4- Magdalena Gawlik oraz Klaudia Zieleń wraz z opiekunem Beatą Krupa, wzięły udział w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z ogromnym zaangażowaniem pracowały, aby zebrać jak najwięcej funduszy dla potrzebujących dzieci na rzecz podtrzymania wysokich standardów leczenia na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.
Czytaj więcej: XXIII FINAŁ Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
- Szczegóły
-
Opublikowano: 16 grudzień 2014
Szkolne spotkanie opłatkowe
Tradycją naszej szkoły jest, by ostatniego dnia nauki przed zimową przerwą świąteczną organizować szkolny opłatek. W tegorocznych jasełkach nawiązaliśmy do istotnych problemów współczesnego świata: zabiegania, koncentrowania się ludzi na sprawach materialnych, wszechobecnej konsumpcji, egocentryzmu i egoizmu.
Przypomnieliśmy, że istotą świąt Bożego Narodzenia jest otwarcie swojego serca na nowo narodzonego Zbawiciela, że aby w pełni przeżyć święta, należy zatrzymać się na chwilę, podążyć za Gwiazdą, zadumać przy Stajence...
Uroczystość zakończyło wspólne kolędowanie, a następnie odbyły się wigilie klasowe. Nasze spotkanie uświetnili zaproszeni goście: emerytowani nauczyciele szkoły, komenda i wychowawcy OHP w Dębicy, rodzice uczniów.
W przygotowania włączyła się cała społeczność szkolna. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas II i III technikum, uczniowie poszczególnych klas z wychowawcami organizowali spotkania we wspólnym gronie. Dzień ten upłynął w prawdziwie świątecznej atmosferze.
- Szczegóły
-
Opublikowano: 10 grudzień 2014
Nasza uczennica nagrodzona!
10 grudnia 2014 roku, w sali bankietowej "Hotelu Rzeszów" odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej.

Klaudia Zieleń, uczennica trzeciej klasy technikum usług fryzjerskich, została nagrodzona stypendium Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej oraz otrzymała pamiątkowy dyplom. Wyróżnienie to uzyskała na podstawie wysokich wyników w nauce oraz wykazując szczególne uzdolnienia w różnych dziedzinach wiedzy. Serdecznie gratulujemy Klaudii bardzo dobrych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów!
- Szczegóły
-
Opublikowano: 05 grudzień 2014
Ogólnopolska Konferencja "Klubów Ośmiu"
Tegoroczna Ogólnopolska Konferencja dla opiekunów i wolontariuszy "Klubów Ośmiu" odbyła się w dniach 5-7 grudnia 2014r. w Centrum Kultury "Dobre Miejsce" w Warszawie. Motto przewodnie konferencji brzmiało: "Jestem człowiekiem i nic co ludzkie nie jest mi obce".

Czytaj więcej: Ogólnopolska Konferencja "Klubów Ośmiu"
- Szczegóły
-
Opublikowano: 04 grudzień 2014
IX Sejmik Ekologiczny Powiatu Dębickiego
Dnia 3 grudnia 2014 roku w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Dębicy odbył się IX Sejmik Ekologiczny Powiatu Dębickiego pod hasłem „ Nie będzie nas, czy będzie las?”.
Adresowany był on do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych powiatu dębickiego, którzy licznie wzięli w nim udział.


Czytaj więcej: Sejmik Ekologiczny
- Szczegóły
-
Opublikowano: 24 listopad 2014
XV edycja "Góry Grosza"
W dniach 24 listopada- 5 grudnia 2014 roku w Zespole Szkół Nr 4 została zorganizowana zbiórka pieniędzy w ramach akcji "Góra Grosza".
Celem tegorocznej akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych oraz zawodowych rodzin zastępczych. Akcja ta dała uczniom możliwość otwarcia się na drugiego człowieka i jego potrzeby.
Czytaj więcej: XV edycja "Góry Grosza"
- Szczegóły
-
Opublikowano: 14 listopad 2014
KOSMETYCZNE PORADY W ZESPOLE SZKÓŁ NR 4
W dniu 12 listopada 2014 r. w Zespole Szkół Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy odbył się pokaz wizażu i makijażu, w którym udział wzięły uczennice uczące się w zawodzie fryzjer. Miały okazję poznać Katarzynę Pięciak – doświadczoną kosmetolog i właścicielkę Gabinetu Kosmetycznego "Inez" w Dębicy. Spotkanie celowo było przeprowadzone wśród uczniów klas fryzjerskich, ponieważ obie profesje są do siebie zbliżone.

Czytaj więcej: KOSMETYCZNE PORADY