INFORMATYCY Z KOPERNIKA W PÓŁFINAŁACH

XVIII KONKURSU WIEDZY TECHNICZNEJ

XVIII KONKURS WIEDZY TECHNICZNEJ_3

W dniu 11.01.2016 odbyły się w Jarosławiu półfinały XV konkursu Wiedzy Technicznej, troje naszych uczniów:

• Mateusz Schab z klasy 3Ti
  • Mateusz Mazur z klasy 3Ti
  • Maciej Romański z klasy 1Ti

wyłonionych w I etapie, zmierzyło się z ponad 120 uczniami najlepszymi z innych szkół z woj. podkarpackiego, małopolskiego i lubelskiego. Niestety naszej trójce nie udało się awansować do finałów. Mateuszowi Schab zabrakło tylko 4 punktów aby znaleźć się w  gronie finalistów. Niewiele więcej pozostałym dwóm uczestnikom z naszej szkoły.

Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy brali udział w tym konkursie. Konkurs Wiedzy technicznej należy do bardzo trudnych, ponieważ wymaga wszechstronnej wiedzy z wielu dziedzin: informatyki, matematyki, fizyki i chemii.