Pokaz Make up

Pokaz Make up_1

W dniu 27.01.2015 r. uczniowie klas II fryzjerskich wzięli udział w pokazie wizażu i makijażu. Został on przygotowany i przeprowadzony przez panią Katarzynę Pięciak, doświadczoną kosmetolog i właścicielkę Centrum Urody Estetica - Gabinet Kosmetyczny INEZ w Dębicy. Zajęcia były częścią podsumowania kończącego się kursu zawodowego fryzjer. Mieli oni niebywałą okazję do zapoznania się ze specyfiką pracy wizażysty, z poradami dotyczącymi pielęgnacji skóry oraz ze wskazówkami dotyczącymi wykonania makijażu dziennego  i wieczorowego.

Duże zainteresowanie wszystkich wzbudziła część praktyczna spotkania dotycząca profesjonalnego wykonania makijażu na ochotniczce z grona uczniów. Efekt końcowy był zdumiewający. Delikatny makijaż podkreślał to co powinien. Pani Katarzyna Pięciak poprowadziła spotkanie bardzo ciekawie i profesjonalnie. Zwróciła szczególną uwagę na pielęgnację i makijaż młodej skóry dziewcząt. Przekonała je, że piękna cera to cera wypoczęta a makijaż powinien być dostosowany do wieku, okazji a także do typu urody. Warto wspomnieć że kobiety po prostu eksperymentują ze swoim wyglądem i nie trudno tu o wpadkę. Podstawowa wiedza przekazana w umiejętny sposób może uchronić przed nieprzyjemnymi sytuacjami. Spotkania tego typu mają na celu uświadomić młodzieży, że praca kosmetyczki to nie tylko makijaż, ale także właściwa pielęgnacja skóry która po latach odwdzięczy się nam za właściwe traktowanie.