Drodzy Uczniowie!

Znaleźliście się w nowej sytuacji, ponieważ szkoły są zamknięte, a Wy musicie pozostać w domu. Wielu z Was na pewno jest zadowolonych, ale dla części, z różnych powodów, może być to trudne.

Dlatego chciałybyśmy Wam zaproponować, aby potraktować ten czas jako pewnego rodzaju szansę. Szansę na to, aby być może poprawić lub odbudować swoje relacje z najbliższymi – z rodzicami, z rodzeństwem. Postarajcie się więcej rozmawiać i więcej czasu spędzać razem. Nie tylko przed ekranami!!!

Jeżeli trudno Wam się z kimś dogadać, to na spokojnie, po opadnięciu emocji, zastanówcie się dlaczego. I zróbcie eksperyment. Następnym razem w kontakcie z tą osobą zachowajcie się inaczej niż zazwyczaj np. nie krzyczcie, zachowajcie spokój, pierwsi przeproście lub pozwólcie się przeprosić …itp., a zobaczycie, że ta osoba również zareaguje zmianą swojego zachowania w stosunku do Was. KAŻDĄ ZMIANĘ NALEŻY ZACZĄĆ OD SIEBIE!!!

Życzymy Wam powodzenia i owocnego czasu w domu J

Wasi pedagodzy