Niesamowite "Spotkanie z Astronomią".

17 stycznia 2013 roku uczniowie klasy I technikum – technik usług fryzjerskich, technik informatyk, technik spedytor wzięli udział w "Spotkaniu z Astronomią", które odbyło się w Dębicy w Kinie "Śnieżka".
Był to niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju wykład popularnonaukowy bogato ilustrowany wspaniałymi materiałami wizualnymi. Tematyka spotkania obejmowała m. in.: historię Astronomii, poznanie skali i struktury Wszechświata, narodziny, życie i koniec istnienia gwiazd, Układ Słoneczny, powstawanie planet i warunki na nich panujące, Ziemia jako niezwykła planeta oraz kwestia życia pozaziemskiego, ekologia, efekt cieplarniany i jego skutki.
Wspólnie z uczniami obserwowaliśmy wybuchy na Słońcu i oglądaliśmy ilustracje plam słonecznych zrobionych za pomocą specjalistycznych teleskopów. Punktem kulminacyjnym była prezentacja niezwykłego zjawiska astronomicznego, jakim było całkowite zaćmienie Słońca – autorski reportaż z ekspedycji do Meksyku.

Opracowała: Małgorzata Krupińska-Dubisz