Prawie 18 litrów krwi to nie mało

W Państwowej Szkole Muzycznej w dniu ,21 listopada odbyło się VII pokoleniowe spotkanie honorowych dawców krwi i działaczy tego ruchu tym razem z okazji 55 lecia honorowego krwiodawstwa w Polsce i 30 lecia Rejonowej Rady Honorowego Krwiodawstwa przy Oddziale Rejonowym PCK. Podsumowano XII edycję konkursu dla młodzieży szkolnej "Potrzebna krew – Twoja także", w którym uczestniczyło 535 krwiodawców z 11 szkół ponadpodstawowych powiatu dębickiego. Łącznie przekazali 427 500 ml krwi.

Honorowi dawcy krwi naszej szkoły przekazali na konto Punktu Krwiodawstwa 17,550 ml krwi.

Opracowała: Joanna Hajec