Ćwiczenia u mistrzów cukierniczych

Dnia 21 listopada 2012 roku uczniowie klasy III zasadniczej szkoły zawodowej mieli okazję uczestniczyć w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez firmę BMSG w Tarnowie.
Kolejny raz mogliśmy korzystać z ogromnego doświadczenia technologów – mistrzów cukierniczych z firmy CSM.

Tym razem ćwiczenia dotyczyły następujących tematów:

• przetwory owocowe-żele oraz pulpy
  • produkcja mafinek świątecznych z ciastem serowym i korzennym
  • przygotowanie i zastosowanie glazury czekoladowej
  • wytwarzanie torcików owocowych na bazie bitej śmietany i przecierów owocowych
  • dekoracje wyrobów świeżymi i kandyzowanymi owocami

Takie zajęcia rozwijają zdolności i umiejętności uczniów. Mamy okazję wymienić się doświadczeniami z innymi uczestnikami oraz pokazać swoje pomysły w praktyce.

Opracowała: Barbara Bassara-Poprawa