Projekt "Uczniowie Kopernika na europejskim rynku pracy-staże w Niemczech", będzie realizowany przez Zespół Szkół Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy w terminie 01.09.2019-31.10.2020 r.

erasmus plus logo małe

W ramach projektu ERASMUS PLUS Akcja 1: w ramach sektora Kszałcenie i Szkolenie Zawodowe organizowane będą staże zawodowe w Schkeuditz w Niemczech w okresie 26.04-09.05.2020r.

Głównym celem projektu jest rozwój zawodowy uczniów Zespołu Szkół Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy, wpływający na wzrost ich szans na zatrudnienie i mobilność na rynku pracy. Dzięki podniesieniu poziomu wiedzy, kompetencji kluczowych i umiejętności uczniów, wzrosną ich szanse na znalezienie zatrudnienia na rynku pracy. Wpłynie to również na podniesienie wyników w nauce z przedmiotów zawodowych.

W ramach realizacji projektu będą podejmowane następujące działania: -podpisanie porozumień: o partnerstwie, o programie stażu i o programie zajęć -przeprowadzenie rekrutacji uczestników mobilności na podstawie opracowanego regulaminu rekrutacji -w ramach przygotowania kulturowo- pedagogiczno-językowego odbędą się: 30 -godzinne zajęcia przygotowawcze z języka niemieckiego, 4- godzinne warsztaty z pedagogiem, prezentacje multimedialne przygotowane przez uczniów na temat zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, wieczór kolęd w języku niemieckim i angielskim przygotowany przez uczniów i nauczycieli języków obcych, zajęcia na temat „Co kraj, to obyczaj” przeprowadzone przez nauczyciela języka niemieckiego oraz wykonanie kolażu przez uczniów na temat zabytków Berlina.

Serdecznie zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w projekcie.

Rekrutacja i składanie kwestionariuszy zgłoszeniowych do Projektu odbywa się w terminie od 16 września 2019 r. do 27 września 2019 r.

Rozmowy kwalifikacyjne do projektu odbędą się w terminie 8-9.10.2019 r.