Zadbaj o swoje zdrowie!

zadbaj o swoje zdrowie 1 20221212 1351743348  zadbaj o swoje zdrowie 2 20221212 1278031431  zadbaj o swoje zdrowie 3 20221212 1099634367

7 grudnia, w ramach Szkoły Promującej Zdrowie, odbyło się spotkanie poświęcone profilaktyce zdrowia kobiety. Wzięły w nim udział uczennice z klas IV tfs, IV til, III tfs oraz III wa i III wb Uczennice wysłuchały tematycznej prelekcji, przedstawionej przez panią doktor Annę Mazur – Prezes Stowarzyszenia Ruch Kobiet do Walik z Rakiem Piersi EUROPA DONNA Dębica oraz położną środowiskową panią Ewę Rusin, która przeprowadziła warsztaty samobadania piersi. Panie przedstawiły aktualne informacje na temat przyczyn zachorowań i umieralności kobiet na raka piersi i raka szyjki macicy oraz współczesnych metod diagnostyki. Omówiły także sposoby zapobiegania zachorowaniom, zwracając szczególną uwagę na zdrowy styl życia i konieczność wykonywania badań profilaktycznych Pani doktor Anna Mazur spotkała się również z uczniami z kl. IV til i udzieliła informacji na temat profilaktyki zdrowia mężczyzny na każdym etapie jego życia. Spotkanie zorganizowały pani Małgorzata Bokota i pani Anna Depa.