Kopernik na Dniach Rzemiosła

kopernik na dniach rzemiosa 1 20230523 2078039105 kopernik na dniach rzemiosa 2 20230523 1341837829 kopernik na dniach rzemiosa 8 20230523 1983674363

22 maja 2023r. w Domu Kultury Mors odbyły obchody Dnia Rzemiosła organizowanie przez Zarząd Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Dębicy w ramach projektu „Rozwój i promocja kształcenia dualnego w rzemiośle”. Podczas tej uroczystości odbyła się prezentacja szkół branżowych naszego powiatu, pokazy mody i fryzjerskiego kunsztu oraz miało miejsce wręczenie nagród zwycięzcom międzyszkolnego konkursu o zawodach. Pani Anna Depa - doradca zawodowy ZS Nr 4 w Dębicy przedstawiła zebranym, jak wygląda kształcenie dualne w naszej szkole.

Jak zwykle wielkim zainteresowaniem cieszyło się stoisko, na którym uczennice z klasy II technik usług fryzjerskich czesały warkoczyki uczniom szkół podstawowych. Opiekę nad naszymi fryzjerkami sprawowała Pani Beata Krupa. W spotkaniu tym uczestniczyła również młodzież z branżowej szkoły I stopnia z klas pierwszych.