Ta strona używa cookie. Ciasteczka przechowywane są w celu zapamiętania ustawień użytkownika. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możliwość wyłączenia cookies została przedstawiona tutaj.

Dlaczego warto wybrać Kopernika?

Wybierając dębickiego Kopernika zyskujecie poszukiwany zawód. W ofercie szkoły są m.in.: spedytor, logistyk, fryzjer, informatyk, kucharz, cukiernik, mechanik pojazdów samochodowych.  Dokładną informację o kierunkach kształcenia znajdziecie tutaj. 

Nauka w Koperniku to doskonała propozycja dla tych ósmoklasistów, którzy chcą zdobyć ciekawy, poszukiwany przez pracodawców, zawód, a podczas pobytu w szkole nawiązać przyjacielskie relacje z  rówieśnikami. To oferta dla tych, którzy chcą kreatywnie przeżyć najbliższe lata nauki, zdobyć mocną podstawę do dalszej edukacji na studiach wyższych i znaleźć swoje miejsce na rynku pracy. 

Poznajcie atuty Kopernika!

  1. Kopernik to szkoła z ponad pięćdziesięcioletnim doświadczeniem w kształceniu zawodowym. To pierwszy z licznych atutów naszej szkoły stanowiący solidny fundament pod obecne, bardzo atrakcyjne kierunki kształcenia.   
  2. Do wszystkich zawodów szkoła posiada bardzo dobrze wyposażone pracownie zawodowe. Pracownia fryzjerska w niczym nie odbiega od najlepszych salonów w mieście.
  1. Troszcząc się o uatrakcyjnianie nauki oraz jak najlepszy start naszych absolwentów na rynku pracy, zadbaliśmy o patronat.  Zostały nim objęte klasy technik spedytor i technik logistyk. Patronują im firmy Trans Południe, Omega Pilzno, a od ubiegłego roku również LOT AMS - firma z branży lotniczej. Uczniowie mają szansę na uczestnictwo w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z tych firm oraz odbycie tam praktyk zawodowych.
  2. Udział w projektach unijnych, np. Erasmus plus i zrealizowany wyjazd na staże zawodowe do Niemiec to dla naszych uczniów dodatkowa szansa zawodowego rozwoju i znalezienia dobrej pracy.
  3. Dumą Kopernika są laureaci i finaliści ogólnopolskich olimpiad i konkursów zawodowych oraz  stypendyści Prezesa Rady Ministrów.
  4. Życzliwi i zaangażowani nauczyciele potrafią w sposób skuteczny pracować z tymi spośród Was, którzy startują w olimpiadach przedmiotowych,  jak i tymi, którzy potrzebują więcej czasu na opanowanie bieżącego materiału.
  5. Przez cały trzyletni okres nauczania w Branżowej Szkole I Stopnia realizujecie praktyczną naukę zawodu u wybranego pracodawcy, w konkretnych miejscach pracy, zakładach, przedsiębiorstwach, firmach. Szkoła od lat prowadzi kształcenie dualne u ponad 70 pracodawców. Młodzież doskonali tam swoje umiejętności i zdobywa cenne doświadczenie zawodowe. Okres nauki wlicza się do stażu pracy. Za swoją pracę otrzymujecie  pierwsze pieniądze.
  6. Znakomita lokalizacja szkoły, blisko dworca PKS i PKP, pozwala zaoszczędzić uczniom sporo czasu i zmniejszyć koszty przejazdów.
  7. To, co wyróżnia szkołę, to poczucie bezpieczeństwa  i wyjątkowa atmosfera, która sprzyja nawiązywaniu przyjaźni, rozwijaniu zainteresowań i talentów, ale też solidnej nauce. Młodzież jeździ na wycieczki, rajdy, do kina i teatru, bierze udział w licznych konkursach i zawodach sportowych.
Pomyśl! Może to jest doskonała szkoła właśnie dla Ciebie!  Do zobaczenia w Koperniku!  :)
JSN Solid template designed by JoomlaShine.com