Spotkanie z przedstawicielem Stowarzyszenia Radość

Podgląd miniaturyspotkanie z przedstawicielem stowarzyszenia rado 3 20170607 2074550984spotkanie z przedstawicielem stowarzyszenia rado 6 20170607 1177526847

W dniach 31 maja i 2 czerwca 2017 roku uczniowie klas I i II zawodowych wzięli udział w spotkaniach z przedstawicielem Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych ,,Radość'' w Dębicy Panią Joanna Tabasz. Odbyły  się one w ramach wojewódzkiego programu ,,TAK DLA WOLONTARIATU'' II edycja realizowanego przez Hufiec Pracy w Dębicy. Dzięki nim młodzież poznała bardzo szeroką działalność Stowarzyszenia na rzecz osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Powstało ono w roku 1994. Od samego początku swojego istnienia, jego głównym celem jest podejmowanie wszelkich działań w zakresie niesienia pomocy społecznej, wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych, tworzenie dla nich najkorzystniejszych warunków do pełnego fizycznego i osobowego rozwoju, umożliwienie im aktywnego i godnego uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym oraz udzielanie pomocy i wsparcia dla rodzin i opiekunów prawnych osób niepełnosprawnych.

Pani Joanna Tabasz zapoznała wszystkich z formami pracy Stowarzyszenia, w ich ramach organizowane są: spotkania informacyjno – integracyjnych, turnusy rehabilitacyjne, imprezy turystyczne i rekreacyjno – sportowe, uroczystości okolicznościowe, uroczystości o zasięgu lokalnym z okazji  Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych oraz środowiskowych spotkań intergracyjnych. Stowarzyszenie ,,Radość'' prowadzi również: warsztaty terapii zajęciowej, zakład aktywności zawodowej, galerię produktów wytworzonych w zakładzie aktywności zawodowej oraz przedszkole dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Każdego roku Stowarzyszenie realizuje projekty,  w ramach których pozyskuje środki finansowe na swoją działalność. Prowadząca dodała również, iż w pracy z osobami niepełnosprawnymi ogromną i jakże pożyteczną rolę odgrywają wolontariusze, z racji tego zachęcała wszystkich uczestników do podjęcia wolontariatu na rzecz Stowarzyszenia. Na zakończenie spotkań p. Joanna rozdała wszystkim ulotki informacyjno – promocyjne. W opinii wszystkich spotkania miały ciekawą i interesującą formę, dzięki temu każdy zdobył wiedzę na temat działalności społecznej prowadzonej w środowisku lokalnym na rzecz osób niepełnosprawnych.