Nasi uczniowie z wizytą w Domu Seniora

Podgląd miniatury  nasi uczniowie z wizyt w domu seniora 6 20170615 1076974132  nasi uczniowie z wizyt w domu seniora 3 20170615 1691201435

W dniu 13.06.2017 roku nasi uczniowie udali się z wizytą do Domu Seniora w Dębicy, gdzie spotkali się z jego kadrą oraz podopiecznymi. Przedsięwzięcie to odbyło się w ramach programu wojewódzkiego ,,TAK DLA WOLONTARIATU !!!'' II edycja realizowanego przez Hufiec Pracy w Dębicy. Na początku spotkania wszyscy zostali gorąco powitani przez panią Renatę Plizgę kierowniczkę tej placówki oraz przez panią Małgorzatę Kędzior Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy,  która  jest jednym z inicjatorów powstania Domu Seniora.

Następnie głos zabrała pani Renata Plizga, która przedstawiła główne cele i zadania, jakie spełnia kierowana przez nią placówka, powstała w 2009 roku. Jej głównym celem jest zmotywowanie osób starszych, by zaistniały na nowo, aby mogły się realizować w tym co potrafią najlepiej oraz aby uwierzyły w to, że mogą coś zrobić dla innych, jak również i dla siebie. Każdego dnia osoby te spotykają się wspólnie, uczestniczą w kursach komputerowych, warsztatach decoupage, zajęciach brydżowych, warsztatach fotograficznych, warsztatach wizażu, wyjazdach turystyczno – kulturalnych oraz nauce pływania. Atrakcją placówki są organizowane zajęcia z florystyki oraz języka angielskiego. Twórczość artystyczną podopiecznych Domu Seniora przedstawiła pani Jadwiga Sak, która na co dzień z nimi pracuje. Szczególne zainteresowanie wzbudziły prace wykonane na warsztatach decoupage. Niektórzy z młodych ludzi po raz pierwszy zetknęli się z taką twórczością. Ciekawość wzbudzały też prace plastyczne. W pamięci uczestników hufca zapadnie część integracyjna spotkania podczas, którego opowiadali oni sobie, o swoich zainteresowaniach oraz jakich uczą się zawodów. Natomiast podopieczni placówki z łezką w oku i wzruszeniem wspominali czasy swojej młodości. Dla wiele z nich był to okres II wojny światowej. Ich wspomnienia były dla młodzieży żywą lekcją historii. Z wielką uwagą uczniowie wysłuchali też recytacji utworu poetyckiego wykonaną przez jedną z pań. Najbardziej spodobało się wszystkim wspólne śpiewanie znanych piosenek biesiadnych. Na zakończenie spotkania głos zabrała Dyrektor MOPSu Małgorzata Kędzior, która podziękowała młodzieży za zainteresowanie się działalnością Domu Seniora oraz za możliwość wspólnego kontaktu dwóch pokoleń ludzi młodych i starszych. Natomiast kierowniczka tej placówki Renata Plizga zaprosiła wszystkich na następne spotkanie, które odbędzie się już w nowym roku szkolnym.