Inicjatywa patriotyczna
 inicjatywa patriotyczna 1 20180419 1714354502  inicjatywa patriotyczna 5 20180419 1226582141  inicjatywa patriotyczna 4 20180419 2012085823
W dniu 9 kwietnia 2018 roku uczniowie klas wielozawodowych wzięli udział w inicjatywie patriotycznej na rzecz Cmentarza Wojskowego w Dębicy. Pomysł na nią zrodził się wśród młodych ludzi kilka tygodni temu. Według nich chcieli w ten sposób uczcić zbliżającą się 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wraz  z wychowawcą Hufca Pracy Wiesławem Wiktorem udali się na bezimienne mogiły żołnierzy, poległych w czasie I i II wojny światowej celem przeprowadzenia prac porządkowych. Zbierali stare znicze, wiązanki, suche gałęzie oraz zamiatali cmentarne alejki. Po wykonaniu wszystkich prac zapalili znicze na żołnierskich grobach oraz w chwili ciszy i zadumy oddali hołd tym, którzy zginęli walcząc o wolną i niepodległą Polskę. Na zakończenie inicjatywy wychowawca Wiesław Wiktor przedstawił krótki rys historyczny Cmentarza Wojskowego oraz kilka sylwetek żołnierzy, którzy są na nim pochowani. Podjęte przedsięwzięcie przez uczniów było dla nich żywą lekcją historii oraz patriotyzmu narodowego, który jest coraz częściej manifestowany i na każdym kroku podkreślany przez polską młodzież.