Kopernik sprząta świat

kopernik sprzta wiat 1 20191004 1470532723  kopernik sprzta wiat 3 20191004 1295246133  kopernik sprzta wiat 4 20191004 1870759773

25 września uczniowie klas pierwszych technikum Zespołu Szkół Nr 4 razem z opiekunami uczestniczyli w akcji „Sprzątanie świata” w Nadleśnictwie Berdech. „ Nie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy ” to hasło tegorocznej edycji. Głównym celem akcji jest realne działanie na rzecz ochrony najbliższego środowiska. Jak co roku uczniowie zbierali śmieci w przydrożnych rowach i w lesie. Takie działania kształtują w nich właściwe postawy ekologiczne, świadomość odpowiedzialność za środowisko. Uczniowie przekonali się jak wiele jest jeszcze do zrobienia na tym polu. Zaopatrzeni w rękawiczki oraz worki z zapałem ruszyli trasą wzdłuż drogi w miejscowości Niedźwiada. Sprzątali odcinek, aż do leśniczówki Nadleśnictwa Berdech. Po zakończonej akcji mogli posilić się kiełbaską i chwilę odpocząć. Wszyscy w dobrych humorach, po dobrze wykonanej pracy wrócili do szkoły. Sprzątanie Świata – Polska 2019 odbyło się dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Dębicy . Serdecznie dziękujemy!