PODKARPACKI FESTIWAL NAUKI I TECHNIKI

24 i 25 października 2014r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 4 wzięli udział w Podkarpackim Festiwalu Nauki i Techniki.
Celem festiwalu było rozbudzenie zainteresowań matematyczno- przyrodniczych, technicznych oraz informatycznych poprzez uczestnictwo w eksperymentach i pokazach. Festiwal odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym w Dębicy.

Kopernik ZS Nr4

Podczas festiwalu lokalne firmy i szkoły miały możliwość zaprezentowania się. Zespół Szkół Nr 4 zaprezentował kierunki kształcenia, w których można szkolić się w tutejszej placówce. Uczennice Technikum usług fryzjerskich Zespołu Szkół Nr 4 zaprezentowały swoje talenty przygotowując pokaz fryzur i strojów wieczorowych oraz ślubnych.
Pozostali uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w Interaktywnej Wystawie "Eksperymentuj" przygotowanej przez Centrum Nauki Kopernik, warsztatach i wykładach popularno-naukowych. Ci odważniejsi i bardziej ciekawi zapoznali się z symulatorami lotów i robotami. Natomiast ambitniejsi uczestniczyli w warsztatach fotograficznych –Laboratorium FOTO LAB, warsztatach modelarskich oraz warsztatach na temat odnawialnych źródeł energii.