Pola Nadziei

10 października 2014 rokupaździernika już po raz ósmy odbyła się w Dębicy akcja "Pola Nadziei" zorganizowana przez Stowarzyszenie Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II. W akcji, której inauguracja miała miejsce na Placu Solidarności przy pomniku Św. Jana Pawła II wzięli udział m.in. zastępca burmistrza Dębicy Jerzy Gągała, ks. Józef Dobosz, prezes Stowarzyszenia Dębickie Hospicjum Domowe, przedstawiciele powiatu dębickiego oraz uczniowie dębickich szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

W tym roku w ramach akcji "Pola Nadziei" zasadzonych zostanie w Dębicy i powiecie dębickim ponad 5 tysięcy żonkili, kwiatów, które są międzynarodowym symbolem nadziei i przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy oraz opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Celem akcji jest szerzenie idei hospicyjnej oraz przekazywanie informacji społeczeństwu o niesionej przez hospicja opiece nad osobami terminalnie chorymi i ich rodzinami oraz uwrażliwianie ludzi, zwłaszcza młodych, na potrzeby osób chorych i niepełnosprawnych m.in. poprzez współpracę ze szkołami. Ważnym elementem działalności jest także pozyskiwanie funduszy do pełnienia opieki hospicyjnej. W akcji już od wielu lat bierze udział, również nasza szkoła – Zespół Szkół Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy. W tym roku w inauguracji uczestniczyła delegacja  z klasy I C W pod opieką pani Marii Kopacz i przewodnictwem pani dyrektor Renaty Zięby. Miejmy nadzieję, że i tym razem akcja będzie owocna.

Opracowała: Maria Kopacz