Pożegnanie maturzystów

W dniu 25 kwietnia 2014 r. odbyło się pożegnanie tegorocznych maturzystów: uczniów klasy IV Technikum  o specjalności technik spedytor i technik usług fryzjerskich oraz słuchaczy III klasy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.

W wydarzeniu wzięli udział tegoroczni maturzyści, ich młodsi koledzy, grono pedagogiczne, rodzice. Uroczystość rozpoczęła się przekazaniem sztandaru przez chorążego (ucznia klasy IV TS) Mateusza Kmiecika – Wojciechowi Kutrzubie ( uczniowi klasy I TS) oraz asysty w osobach: Barbary Kubisztal i Kornelii Rajchel (uczennicy klasy IV TF i IV TS). Nowy poczet sztandarowy złożył ślubowanie.  Po ślubowaniu przemówienie wygłosiła Dyrektor Zespołu Szkół Nr 4, pani Renata Zięba, która podsumowała pracę maturzystów, życząc powodzenia na czekających ich egzaminach maturalnych i zawodowych. Następnie wręczono nagrody dla najzdolniejszych absolwentów.  Dwie maturzystki klasy IV technikum o specjalności technik usług fryzjerskich  ukończyły szkołę z wyróżnieniem, otrzymując świadectwo z tzw. "czerwonym paskiem" – Justyna Jodłowska i Patrycja Żmuda. Inni zostali wyróżnieni za bardzo dobre wyniki, pełnienie funkcji chorążego i asysty pocztu sztandarowego, pracę charytatywną, prowadzenie Kroniki Szkoły, godne reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych, honorowe krwiodawstwo, udział w zawodach fryzjerskich, wzorowe czytelnictwo. Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy III technikum, którzy w pierwszej części w liryczny sposób pożegnali swoich starszych kolegów i koleżanki. W drugiej części została przedstawiona prezentacja multimedialna, przygotowana przez panią Agnieszkę Hodor – przenosząca w przeszłość i obrazująca najważniejsze wydarzenia z czteroletniego pobytu absolwentów technikum w murach Zespołu Szkół Nr 4. Najbardziej podobały się sceny "na wesoło", ukazujące humorystyczne sytuacje z życia szkoły. Ostatni akcent należał do samych absolwentów, którzy miłymi słowami i kwiatami pożegnali się z całym gronem pedagogicznym, młodszymi kolegami i koleżankami, słowami: "Do zobaczenia w Dorosłym życiu...".

Maturzystom życzymy połamania piór na czekającym ich już za kilkanaście dni egzaminie dojrzałości.

Opracowała: Agnieszka Hodor