Konkurs "Świąteczne dekoracje z ciasta kruchego"

W dniu 12.11.2013 r. odbył się konkurs pod hasłem "Świąteczne dekoracje z ciasta kruchego". Prace konkursowe przeprowadzone były w ramach zajęć dodatkowych z "Koła zdrowego żywienia". Adresaci konkursu to uczniowie I klasy zasadniczej szkoły zawodowej uczący siew zawodzie cukiernika. Do prac konkursowych przystąpiło 10-cioro uczniów.

Zajęcia praktyczne odbywały się w Cukierni "Bassara" pod okiem nauczyciela przedmiotów zawodowych p. Barbary Bassara – Poprawa. Dla naszych młodych uczestników był to sprawdzian umiejętności ponieważ wykonanie ciasta kruchego i dekoracji jest już pewnym wyzwaniem przy tak krótkiej jeszcze praktyce. Prace naszych uczniów były przede wszystkim samodzielne i różnorodne. Trudno było jednoznacznie przyznań te najlepsze miejsca.

Całokształt pracy okazał się być najwyżej punktowany u uczennic: Anny Sałowskiej i Gabrieli Sojki. Pozostałe prace wyróżniono i wręczono upominki w postaci sprzętu cukierniczego (foremki, wykrojniki i zestawy dekoratorskie).

Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy jeszcze lepszych pomysłów w przyszłym roku.

Opracowała: Barbara Bassara-Poprawa