96 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

W dniu 7 listopada 2014 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 96 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten szczególny dzień uświetnili uczniowie klasy 3WA pod opieką pań: Joanny Hajec i Marii Kopacz, którzy przygotowali niezwykłą inscenizację.

Kopernik ZS Nr4

W akademię włączyli się również uczniowie klasy I i II Technikum. Wydarzenie to na długo pozostanie w naszej pamięci. Wszyscy mieli okazję po raz kolejny przypomnieć sobie historię naszej ojczyzny- tym razem w niecodziennym skrócie. Prezentacja filmu historycznego, narracja, wspaniała gra aktorska i recytacja występujących uczniów, wzruszyła większość uczniów i nauczycieli, którzy z uwagą oglądali występy kolegów. Podniosłości wydarzenia dodawały pieśni patriotyczne wplecione w scenariusz akademii. Mamy nadzieję, że udało się wzbudzić we wszystkich uczucia patriotyczne.

Opracowała: Maria Kopacz