Innowacyjny projekt w Koperniku! Jedyny w powiecie!

Uczniowie kl. IV til uczestniczyli w wyjątkowym, innowacyjnym w skali kraju jak i Europy, projekcie pilotażowym p.n. „ Widzę siebie w tym zawodzie! Nowoczesne technologie w poradnictwie zawodowym,” przeprowadzonym przez doradców zawodowych z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. Nowatorskim przedsięwzięciem w projekcie było zastosowanie technologii VR. Uczniowie, przy pomocy profesjonalnych gogli VR, obejrzeli specjalistyczne filmy i korzystali z aplikacji 180 o, które, dzięki rozszerzonej rzeczywistości, pozwoliły na całkowite zanurzenie się odbiorcy w wirtualny świat wybranego zawodu. W tej wirtualnej przestrzeni uczniowie, dzięki specjalnym kontrolerom, mogli samodzielnie wykonywać czynności charakterystyczne dla danego zawodu. Wykorzystanie w projekcie nowoczesnych technologii pozwoliło zaprezentować zawody w bardzo atrakcyjny a jednocześnie zrozumiały sposób.

Bardzo dziękujemy za możliwość udziału naszej szkoły w projekcie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, finansowanym z rezerw Funduszu Pracy. Dziękujemy również znakomitej ekipie specjalistów z WUP, przeprowadzających projekt w Koperniku. Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów, przysporzyły wszystkim dużo radości oraz były cenną pomocą w podejmowanych przez nich decyzjach edukacyjno – zawodowych u progu wejścia na rynek pracy.