Dbamy o zdrowie!

Podgląd miniatury

Jako Szkoła  Promująca  Zdrowie zwracamy konsekwentnie uwagę naszych uczniów, ich rodziców oraz całej społeczności szkolnej na konieczność stałej troski o zdrowie. Znacząca rolę w tym procesie zajmuje zapobieganie i profilaktyka. Temu celowi mają służyć różne spotkania organizowane dla naszych uczniów.

7 listopada odbyło się spotkanie poświęcone profilaktyce raka piersi i raka szyjki macicy pod hasłem: „ Młoda Kobieto! Zadbaj o swoje zdrowie !”.  Bardzo interesujący wykład na ten temat dla 34 najstarszych uczennic z klas ZSZ i technikum , wygłosiła        p. Ewa Rusin – położna środowiskowa . Ważne informacje odnośnie zdrowego stylu życia przekazała również  M. Bokota  – inspektor BHP. Szkolna higienistka p. H. Książek dokonywała pomiarów poziomu ciśnienia  krwi i udzielała porad zainteresowanym uczennicom. Uczestniczki zostały poczęstowane jabłkami – symbolem dbałości o zdrowie.

Pod koniec września Stowarzyszenie Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna zorganizowało konferencję szkoleniową  „ Twoje zdrowie potrzebne jest Tobie i Twoim bliskim”. Uczestniczyły w niej i zaangażowały się w organizację w duchu wolontariatu, dziewczęta z klas II, III     i IV technikum. Nasze wolontariuszki  Jadwiga Barnaś, Sabina Nowak, Monika Prokuska, Dominika Skowron  i Justyna Kot  dokonywały rejestracji uczestników oraz dekorowały wszystkich różową wstążką – symbolem  walki z rakiem piersi. Zgromadzeni wysłuchali ciekawego wykładu dr Bogusława Gawlika pod hasłem:  „ Żyj, badaj się, zapobiegaj…” oraz informacji o celach i działalności Stowarzyszenia Europa Donna.  O organizację i udział młodzieży w tych spotkaniach  zadbał koordynator Szkoły Promującej Zdrowie p. Anna Depa  oraz członkowie zespołu ds. promocji zdrowia w szkole.

Zdobyta  podczas  tych spotkań przez uczennice  wiedza z pewnością  sprzyjać będzie podejmowaniu przez nie świadomych decyzji i stałej trosce o zdrowy styl życia.