SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARZEM KRZYSZTOFEM  KOZIOŁKIEM

W dniu 12.05.2015 r. uczniowie ZS Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarzem powieści sensacyjno – kryminalnych Krzysztofem Koziołkiem, które odbyło się w ramach realizowanego w Dębickim Hufcu Pracy 9-19 programu autorskiego ,,Słowo wulgarne  jest niepopularne''. Organizatorem spotkania była Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy.

Młody i utalentowany  pisarz rozpoczął spotkanie od przedstawienia swojej biografii, a następnie w sposób bardzo ciekawy za pomocą prezentacji multimedialnej scharakteryzował swoją twórczość literacką. Do niej należą powieść sensacyjna ,,Droga bez powrotu'', którą zadebiutował w 2007 roku, w 2009 roku wydał kryminał skandynawski ,,Święta tajemnica'', natomiast 2010 roku ukazała się powieść sensacyjno – przygodowa ,,Miecz zdrady''. Inne znane jego książki to ,,Premier musi zginąć'', ,,Trzy dni sokoła'', ,,Ława przysięgłych'', ,,Instrukcja 0066'' oraz ,,Bóg nie weźmie w tym udziału''.

Dzięki tak ciekawej twórczości sensacyjno – kryminalnej pisarz był zgłoszony do Paszportu Polityki 2010 oraz nominowany do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego. Natomiast w 2011 roku otrzymał Lubuską Nagrodę Literacką dla najbardziej obiecującego lubuskiego pisarza. W dalszej części spotkania autor przedstawił metody i sposoby pisania kryminałów. Zwrócił też  uwagę jaka jest różnica pomiędzy kryminałem polskim, a skandynawskim. Szczególnie jeżeli chodzi o tematykę oraz przebieg akcji danego kryminału. Podczas tej części spotkania uczestnicy mieli okazję na zadawanie pytań pisarzowi na interesujące ją tematy związane z jego twórczością sensacyjno – kryminalną. Każdy otrzymał wyczerpującą odpowiedź. Pod koniec spotkania uczniowie mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z pisarzem oraz otrzymać od niego autograf. W opinii młodzieży spotkania autorskie, które stały się tradycją w dębickim hufcu są bardzo ciekawe i interesujące. Dzięki nim mogą oni poznać znanych oraz debiutujących twórców polskiej literatury współczesnej.