WYCIECZKA DO MUZEUM REGIONALNEGO W DĘBICY.

W dniu 13.05.2015 r. uczniowie ZS Nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy udali się wraz z opiekunami na wycieczkę do Muzeum Regionalnego w Dębicy. Jej organizatorem był Hufiec Pracy 9-19 w Dębicy. Celem wycieczki było poznanie historii miasta Dębicy oraz dziejów ziemi dębickiej.

W stałej ekspozycji muzealnej uczniowie mogli podziwiać eksponaty  oraz ozdoby pochodzące z dawnych epok archeologicznych, fragmenty glinianych naczyń oraz pozostałości pochodzących z dawnych grodzisk, różne sprzęty gospodarstwa domowego. Ponadto przewodnik muzealny opowiadał młodzieży o dziejach miasta Dębicy,
o ludziach zasłużonych dla miasta oraz o życiu mieszkańców w okresie okupacji niemieckiej. Uczniowie obejrzeli także wystawę archiwalnych zdjęć oraz poznali historię dębickiego garnizonu. Mieli także okazję do zadawania pytań przewodnikowi na interesujące ich tematy historyczne. W opinii wszystkich wycieczka była udana i ciekawa, można ją uznać jako żywą lekcję historii, która na pewno pozostanie w pamięci młodych ludzi.

IMG 4012;IMG 4013;IMG 4015;IMG 4016